Köpöly masszázs

Köpöly masszázs

A legősibb méregtelenítés – avagy a köpölyözés

A köpölyözés egy ősi méregtelenítő és gyógyító eljárás, mely világszerte elterjedt és napjainkban is népszerű. Az utóbbi időben fokozottan érdeklődnek az emberek a természetes, hagyományos gyógymódok iránt. Ezek a módszerek, akár modernizálva, akár hagyományos formájukban, jelentős segítséget nyújthatnak az egészségmegőrzés, betegségek megelőzése és kezelése, valamint az alakformálás terén. A köpölyözés, amely a német „köppel” (kis fej) szóból ered, egy természetes gyógymód, mely a vákuum fizikai hatását használja fel. Több ezer éves múltra tekint vissza, az ókori görögök és kínaiak, valamint az ősi egyiptomiak is alkalmazták.

A kezelés során vákuumot hozunk létre, amely segít a kötőszöveti letapadások oldásában, elősegíti a szövetek gyors regenerálódását, csökkenti a fájdalmat és javítja a mozgásfunkciót. A fascia, a test kötőszövetének egyik formája, a testet teljesen beborítja, mint egy harisnya, és összefüggő struktúrát alkot a testben. A köpölyözés hatása alatt a bőr és a fascia nyúlik és lazul, ami mobilizálja a kötőszövetet.

90′ perces köpöly masszázs: A csúszó köpöly technika masszázzsal egybekötött kezelés. A lényege és hatékonysága, hogy a kezünkkel a kötőszövetet nem tudjuk felfelé lazítani, míg a köpöllyel igen. Ez 3-4x hatékonyabb mint a sima masszázs.

Köpöly masszázs

Köpöly kezelések

A köpölyözést az eszközök típusa és a kezelési módszerek szerint lehet megkülönböztetni.

Eszközök típusa:

Műanyag köpölyök: Ezeket a bőrre helyezik, majd egy kézi pumpával szívják ki belőlük a levegőt egy szelepen keresztül. Ez egy hatékony és gyakorlati módszer, bár tapasztalatot igényel a használata.

Elektromos köpölyök: A technológia fejlődésével elektromos köpölyözési eszközök is megjelentek, amelyeket kézi vagy nagyobb gépek formájában használnak, gyakran szalonokban. Ezeknél a gépeknél a vákuum erősségét egy vezérlővel állíthatjuk, és néhány modell további funkciókkal, például rezgéssel vagy masszázzsal is rendelkezik.

Használati módok:

Helyben maradó köpölyözés: Itt a köpölyöket a test bizonyos pontjaira helyezik és 10-30 percig hagyják ott. Speciális módszerek közé tartozik a hólyagosodást és véreztetést előidéző kezelés.

Villám köpölyözés: Gyors eljárás, ahol a köpölyt rögtön eltávolítják a felhelyezés után, többször ismételve a folyamatot. Ez általában gumiköpölyözéssel történik.

Csúsztatásos köpölyözés: Ez a módszer a leggyakoribb, ahol a köpöly mozgásban van a testen. Különböző anyagú köpölyökkel végezhető.

Érdekesség: A köpöly nyomának színe különböző állapotokra utalhat, például fehér krónikus, vörös heveny, sárgás máj eredetű betegségekre.

Miért jó?

A köpölyözés fokozza a bőrön alkalmazott anyagok, például illóolajok felszívódását a vérbőség és a fokozott anyagcsere révén. Ez serkenti a keringést, elősegíti a méregtelenítést, erősíti az immunrendszert és hatékonyan kezeli a narancsbőrt és alakformálást is.

Mikor nem ajánlott?

A köpölyözés nem javasolt bizonyos állapotokban, mint például súlyos bőrelváltozások, allergia, bőrfekély, magas láz, vérzékenység, szívelégtelenség, heveny fertőzések és nagyon gyenge vagy idős emberek esetén.

Fontos megjegyezni, hogy a köpölyözés nem mindig kellemes élmény, és egyénenként változhat a fájdalomérzet. Mindazonáltal, széleskörű előnyei miatt érdemes kipróbálni ezt az ősi gyógymódot, mely számos egészségügyi probléma kezelésére alkalmas.

Ajánljuk jégszauna és köpöly masszázs

A köpöly masszázs hatékonyságát nagyban tudjuk növelni, ha a masszázs előtt közvetlenül jégszaunázunk!

Cookies settings

We use cookies on our website.

Some of them are necessary for the functioning of the site, but you can decide about others.