Nyirokmasszázs

Nyirokmasszázs

A nyirokdrenázs, más néven nyirokmasszázs, egy különleges típusú masszázs, amely elősegíti és fokozza a nyirokrendszer és a paraszimpatikus idegrendszer működését. Ennek a masszázsnak az a célja, hogy a nyirokcsomók és nyirokutak stimulálásával, valamint azok állapotának megőrzésével annyira erősítse a testet, hogy az képes legyen önállóan kezelni a nyirokkeringést, a szervezet méregtelenítő folyamatait és az immunrendszer hatékony működését.

A szívünk működése biztosítja a vérkeringést és a sejtek tápanyagellátását. A nyirokrendszerünk felelős az immunrendszer támogatásáért és a méreganyagok eltávolításáért. A nyirokáramlást több tényező befolyásolja: a szövetekben uralkodó nyomás, a nyirokerek falainak összehúzódása, a nyirokerekben található billentyűk, a nagyobb vénák szívóereje, valamint az idegrendszeri és hormonális hatások.


Ezt a folyamatot a környező szervek és vázizmok mozgása (izompumpa), a melléküregek negatív nyomása és a rekeszmozgás is segíti. Ha az izomműködés elégtelen, a nyirokáramlás lelassulhat, ami vizenyőt, vagyis ödémát eredményezhet, és így a szervezetet támadó baktériumok, gombák, vírusok elszaporodhatnak. A nyirokkeringés kulcsfontosságú szerepet játszik a véráramban és annak kívüli területeken zajló folyamatok egyensúlyának fenntartásában. Amennyiben ez az egyensúly felborul, a sejtek közötti folyadék felhalmozódhat, ami ödéma kialakulásához vezethet.

Nyirokmasszázs

A nyirokmasszázs végzésekor a kötőszöveti folyadékra hatunk. A vérnél visszaszívás történik, a nyiroknál továbbtolás. A nyirokfolyadék átlagos áramlási sebessége percenként 3 cm. A nyirokmasszázs/ nyirokdrenázs segítségével a nyirok áramlási sebessége megnövelhető, aminek hatására fokozódik a méreganyagok eltávolítása. A szövet közötti folyadék elvezetésének serkentésével növeljük a méregtelenítést, a sejtek, a belső szervek, ízületek, izmok vérellátását, táplálék és oxigénellátását. Ismétlődő igénybevétele fokozza a salakanyagok elszállítását, megszűnteti a szöveti nyirokpangást, aktiválja az immunrendszert, ily módon a sejtek és a szövetek regenerálódását is elősegíti.

Hozzájárul meglevő gyulladások, sebek gyógyulásához, mérsékli a gyulladáskészséget. A kezelések hatására az érzékeny nyirokterületek (ágyék, hónalj, nyaki terület) megduzzadt fájó nyirokcsomók, fájdalma mérséklődik, működésük javul. A kezelésekkel felgyorsul a nyirokkeringés, melynek hatására csökkenthető a nyirokpangás, a végtagok ödémásodása, megszüntethető.

A nyirokmasszázs lassú, gyengéd, körkörös, nyomó-simító mozdulataival gyorsítja a nyirok elfolyását. A masszázs hatására megélénkülő nyirokkeringés segítségével a méreganyagok előbb az érpályába, majd a vér útján a májhoz illetve a vesékhez kerülnek, ahol egyrészt átalakulnak, másrészt kiválasztódnak.

Alapvetően a nyirokmasszázs fogásai lágyabbak,speciális fogástechnikára épül, mely meghatározott irányba és sorrendben egymás után következő ritmikus köröző és pumpáló fogások sorozatából áll. A masszőr lágy, körkörös, nyomó, simító masszázsfogásaival a nyirokerekre pumpáló hatást fejt ki. A pumpafunkciót kihasználva kezdjük el az esetleges folyadékot eltávolítani a szövetközti térből. Ezzel megkezdve a méregtelenítést.

A 60 perces nyirokmasszázs háton fekve történik, először a centrális menettel indítva majd lefelé haladva, mellkas, has, karok, végül pedig a láb kezelése zajlik. A 90 perces kezelésnél megfordul a beteg és a háti oldalán is elvezetjük a nyirkot.

Ez egy gyógyhatású masszázs, ami önmagában és kiegészítő masszázsként is kiválóan működik, hiszen egy kellemes stresszoldó kezelés, valamint a #cellulitmasszázs-nál is kiválóan tud működni, ugyanis a nyirkot remekül el tudja szállítani, ezzel is segítve a #narancsbőr lebomlását. Ugyanakkor prevenciós jelleggel is alkalmazható egészséges embereken, hiszen kiemelkedő szerepe van az immunrendszer védelmében, rendszeres alkalmazása hozzájárul a sejtek és a szövetek regenerálódásához, csökkenti a gyulladást és elősegíti a sebek gyógyulását, tehát a szervezet öngyógyító folyamatait aktiválja, – #jégszauna-val párosítva sokkal hatékonyabb hatást tudunk elérni, hisz mindkét kezelés ezen elven alapszik.

Jégszauna és nyirokmasszázs

A nyirokmasszázs hatékonyságát nagyban tudjuk növelni, ha a masszázs előtt közvetlenül jégszaunázunk! Mely magába foglalja a célszövet hűtését a helyi anyagcsere csökkenésének elősegítése és a sérülési tünetek csökkentése érdekében, elősegítve a gyógyulási folyamatot.

Nyirokmasszázs és Cellulit masszázs

Ajánlott kúraszerűen alkalmazni 8-10 alkalommal, kétnaponta felváltva a két masszázst! A cellulit masszázs kezelés során speciális törő-nyomó fogásokat alkalmazva érjük el a megnövekedett zsírsejteket és hatóanyagos krémmel biztosítjuk a fokozott vérkeringést.

A nyirokmasszázs ellenjavallatai a következők:

  • szívbetegség
  • veseelégtelenség
  • aktív daganatos státusz
  • akut gyulladás
  • lázas állapot
  • fekély, fertőzés az érintett bőrfelületen
  • mélyvénás trombózis
  • súlyos diabéteszes fekély
  • általános kontraindikációk, amelyek minden más masszázs fajtára is érvényesek (kezeletlen magas vérnyomás, kezeletlen pajzsmirigy túlműködés , terhesség, osteoporosis)

Cookies settings

We use cookies on our website.

Some of them are necessary for the functioning of the site, but you can decide about others.